NASZE ZAJĘCIA

Joga ogólna w studiu Morze Jogi

JOGA OGÓLNA

Joga ogólna to zajęcia dla osób praktykujących jogę regularnie w Studio Morze Jogi – minimum 3 miesiące na grupach początkujących, bądź osób, które ukończyły miesięczny kurs jogi od podstaw I i II. Jeżeli prakykujesz jogę w innym miejscu niż Studio Morze Jogi i nie masz pewności czy dołączyć do grupy ogólnej skonsultuj się z nauczycielem prowadzącym przed Twoimi pierwszymi zajęciami. Na zajęciach ogólnych praktykujemy pozycje stojące, siady, skłony, skręty, pozycje brzuszne, wygięcia do tyłu, balanse, pozycje odwrócone. Pogłębiamy wiedzę na temat technik oddechowych (pranayama) i relaksacyjnych. Zajęcia joga ogólna prowadzone są według metody B.K.S. Iyengara, która kładzie duży nacisk na poprawną technikę wykonania pozycji, podczas ćwiczeń wykorzystujemy pomoce do jogi (drewniane kostki, paski, koce, krzesła, wałki, liny, ściany).  W grupie ogólnej rozwijamy praktykę bardziej złożonych asan, pogłębiamy świadomość ciała i użycia pomocy w jodze. 

Studio Morze Jogi Sopot zdrowy kręgosłup

JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Joga dla początkujących to zajęcia przeznaczone dla osób rozpoczynających swoją praktykę jogi, dla osób po dłuższej przerwie wracających na matę. Do grupy początkującej możesz dołączyć w dowolnym momencie. Na zajęciach poznajemy podstawowe asany (pozycje jogi): praktykujemy pozycje stojące, siady, skłony, skręty, pozycje brzuszne, podstawowe wygięcia do tyłu, pozycje odwrócone. Uczymy się podstawowych technik oddechowych (pranayama) i relaksacyjnych. Pracujemy nad rozbudzeniem świadomości ciała, jego rozciągnięciem i rozszerzeniem, wzmocnieniem i rozluźnieniem, poprawą ogólnej kondycji psychofizycznej.

Zajęcia jogi od postaw prowadzone są według metody B.K.S. Iyengara, która kładzie duży nacisk na poprawną technikę wykonania pozycji, podczas ćwiczeń wykorzystujemy pomoce do jogi (drewniane kostki, paski, koce, krzesła, wałki, liny, ściany etc.). Precyzyjna praktyka z użyciem pomocy pomoże szczególnie osobom sztywnym, z fizycznymi ograniczeniami i kontuzjami czerpać w pełni z ćwiczeń jogi.

W Studio Morze Jogi szczególną uwagę przykuwamy do nauki grup początkujących dlatego przed rozpoczęciem praktyki na grupach początkujących zachęcamy do wzięcia udziału w miesięcznym kursie jogi od postaw metodą B.K.S. Iyengara organizowanym cyklicznie w naszym studio jogi

Joga Sopot

KURS JOGI OD PODSTAW

Kurs jogi od podstaw to trzy cykle, po 8 zajęć w każdym, przeznaczone dla osób, które stawiają pierwsze kroki na macie lub są po dłuższej przerwie i chcą w systematyczny i uporządkowany sposób rozpocząć swoją praktykę jogi. Jeżeli nigdy nie ćwiczyłeś, ćwiczyłaś jogi z nauczycielem, szukasz tzw. jogi od zera albo praktykujesz i chcesz ugruntować swoje podstawy te zajęcia są dla Ciebie. 

Kurs podzielony jest na trzy części – KURS I podczas którego poznasz podstawowe pozycje jogi (asany): stojące, siady, skłony, skręty oraz KURS II jako rozwinięcie, na którym poznasz dodatkowe asany stojące, siady, skłony, skręty, pozycje brzuszne podstawowe wygięcia. KURS III  – pozycje odwrócone. Możesz wziąć udział w KURSIE I i kontynuować swoją praktykę jogi w Studio Morze Jogi na grupach początkujących natomiast rekomendujemy udział w dwóch edycjach, celem poznania pełnego przekroju asan. Po ukończeniu trzech cykli kursu możesz kontynuować swoją praktykę także na grupach ogólnych.

Kurs dla początkujących prowadzony jest metodą B.K.S. Iyenagara przez certyfikowanych nauczycieli – Szymona Kobylca i Anię Grudzińska. W trakcie kursu, zgodnie z metodą Iyengara nacisk położony będzie na poprawne, precyzyjne, a tym samym bezpieczne wykonywanie pozycji. Podczas kursu jogi od podstaw poznasz zasady i cel posługiwania się pomocami do jogi, wzmocnisz, uleastycznisz i zrelaksujesz swoje ciało i umysł, nauczysz się prawidłowo oddychać. Precyzyjna praktyka z użyciem pomocy pomoże szczególnie osobom sztywnym, z fizycznymi ograniczeniami i kontuzjami czerpać w pełni z ćwiczeń.

W Studio Morze Jogi szczególną uwagę przykuwamy do nauki grup początkujących, tak żeby każdy mógł obserwować swój rozwój, a nauczyciel na bieżąco niwelował błędy i wprowadzał indywidualne sugestie co do wykonania danych pozycji i kierunków pracy w nich. Niewątpliwym atutem kursu jest kameralna, stała i zamknięta grupa – maksymalnie 12 osób, co pozwala na indywidualne podejście.

Zajęcia w ramach kursu odbywają się dwa razy w tygodniu (kurs miesięczny) lub raz w tygodniu (kurs dwumiesięczny)

Cena kursu to 300 zł/8 zajęć/zniżka 50% dla użytkowników kart Multisport, Fitprofit i Medicover Sport. Na kursie zapewniamy cały potrzebny sprzęt, w tym maty do jogi. Jeżeli w trakcie kursu opuścisz zajęcia, maksymalnie dwie nieobecności możesz odrobić na dowolnych zajęciach w Studio, do końca trwania danego kursu.

Zapisy na kurs odbywają się przez nasz system rezerwacyjny: https://app.fitssey.com/morzejogi/frontoffice/courses, telefonicznie bądź emailowo

joga poranna

JOGA PORANNA

Joga poranna to zajęcia przeznaczone dla wszystkich – niezależnie od doświadczenia w jodze. Poziom zajęć porannych dostosowywany jest przez nauczyciela na podstawie obserwacji grupy. Do grupy joga poranna możesz dołączyć w dowolnym momencie. Na zajęciach poznajemy podstawowe asany (pozycje jogi): praktykujemy pozycje stojące, siady, skłony, skręty, pozycje brzuszne, podstawowe wygięcia do tyłu, pozycje odwrócone. Uczymy się podstawowych technik oddechowych (pranayama) i relaksacyjnych. Poranna praktyka ma na celu rozbudzenie, poruszenie ciała i naładowania dobrą energią na cały dzień. Zajęcia jogi prowadzone są według metody B.K.S. Iyengara, która kładzie duży nacisk na poprawną technikę wykonania pozycji, podczas ćwiczeń wykorzystujemy pomoce do jogi (drewniane kostki, paski, koce, krzesła, wałki, liny, ściany etc.). Precyzyjna praktyka z użyciem pomocy pomoże szczególnie osobom sztywnym, z fizycznymi ograniczeniami i kontuzjami czerpać w pełni z ćwiczeń jogi.

Joga ogólna w studiu Morze Jogi

JOGA WIECZORNA

Joga wieczorna to autorskie zajęcia w Studio Morze Jogi. Jeżeli pod koniec dnia chcesz zrelaksować ciało, wyciszyć umysł, zredukować stres i napięcie sprawdź je. Praktyki podczas wieczornej regeneracji czerpane są z różnych metod pracy z ciałem i umysłem: jogi wg. B.K.S. Iyengara, yin jogi, jogi powięziowej, pranayamy i medytacji, mindfulness czyli treningu uważności. Ćwiczymy głównie w pozycji leżącej, skupiamy się na uważnym rozluźnieniu całego ciała, pasywnym rozciąganiu, pogłębianu świadomości oddechu przy użyciu prostych technik oddechowych. Poznane ćwiczenia pozwolą Ci się zrelaksować oraz lepiej i spokojniej radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Do zajęć wieczorna regeneracja możesz dołączyć w dowolnym momencie, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w jodze.

PILATES w studiu Morze Jogi Sopot

PILATES

Pilates to wspaniały system ćwiczeń dla wszystkich, który potrafi zdziałać cuda zarówno na poziomie fizycznym jak i mentalnym. W Studio Morze Jogi zajęcia Pilates przeznaczone są dla każdego, niezależnie od kondycji, wieku, poziomu zaawansowania. Metoda Pilates działa na nasz układ mięśni głębokich, których ani nie widzimy, ani nie czujemy, dlatego nawet o nich nie myślimy podczas standardowego treningu. Jednak to właśnie tzw. gorset głęboki (core) stanowi fundament prawidłowej postawy i jest wsparciem dla naszego kręgosłupa. Korzyści treningu Pilates to m.in.: uelastycznianie mięśni i wysmuklanie ciała, wzmacnianie najgłębszych partii mięśni, stabilizacja i wzmocnienie ciała od środka, przynosi ulgę przy przewlekłych bólach kręgosłupa, prowadzony jest zgodnie z oddechem, przez co dostarcza dużą dawkę tlenu do organizmu, obniża poziom stresu. Podczas Pilatesu dodatkowo używamy piłeczek, kostek do jogi, rollerów, które urozmajcają trening i czucie ciała. Przed zajęciami należy zgłosić prowadzącej: ciążę lub niedawny poród, wszelkie kontuzje, dolegliwości – szczególnie związane z ciśnieniem lub kręgosłupem. 

joga ogólna w studiu Morze Jogi w samym sercu Sopotu.