Współzałożyciel Morza Jogi i nauczyciel jogi Iyengara


Szymon Kobylec​

Jestem certyfikowanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce w imieniu Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, Indie, nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara, LEVEL 1, studentem Jogi Indyjskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Praktykę jogi rozpocząłem 10 lat temu w Krakowie, wcześniej dziesięć lat byłem związany z tańcem. Po zakończeniu kariery tanecznej szukałem nowej formy ruchu i tak trafiłem na zajęcia prowadzone wg metody B.K.S. Iyengara. To było odkrycie mojego nowego powołania – praktyki jogi w tym właśnie nurcie. Z czasem ewoluowało ono w kierunku dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w roli nauczyciela. 
Metoda Iyengara to joga skrojona na miarę dla każdego, niezależnie od jego obecnych uwarunkowań i ograniczeń. Jest niezwykle precyzyjna, ale przez to bezpieczna i rozwijająca dla ciała, ducha i umysłu. W 2019 roku rozpocząłem 3-letni kurs nauczycielski jogi metodą B.K.S. Iyengara, który zakończyłem pomyślnie zdanym egzaminem na poziom 1. Obecnie studiuję Jogę Indyjską na Uniwersytecie Wrocławskim. Nieustannie rozwijam swoją praktykę jogi, szkoląc się u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych. Interesują mnie zagadnienia związane z filozofią jogi oraz jogą terapeutyczną. 
W marcu 2022 roku wraz z Jarkiem Bartonem założyłem Studio Morze Jogi w Sopocie, kameralną przestrzeń praktyki i rozwoju. 
W Morzu Jogi prowadzę kursy jogi od podstaw, jogę dla początkujących i zaawansowanych, zdrowy kręgosłup.

Zapraszam do wspólnej praktyki!