Współzałożyciel Morza Jogi i nauczyciel jogi Iyengara


Szymon Kobylec​

Jestem certyfikowanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce w imieniu Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, Indie, nauczycielem jogi metodą B.K.S. Iyengara, LEVEL 1. 

Praktykę jogi rozpocząłem 10 lat temu w Krakowie, wcześniej dziesięć lat byłem związany z tańcem. Po zakończeniu kariery tanecznej szukałem nowej formy ruchu i tak trafiłem na zajęcia prowadzone wg metody B.K.S. Iyengara. To było odkrycie mojego nowego powołania – praktyki jogi w tym właśnie nurcie. Z czasem ewoluowało ono w kierunku dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w roli nauczyciela. 

Metoda Iyengara to joga skrojona na miarę dla każdego, niezależnie
od jego obecnych uwarunkowań i ograniczeń. Jest niezwykle precyzyjna, ale przez to bezpieczna i rozwijająca dla ciała, ducha i umysłu. Więcej
o metodzie przeczytasz tutaj: https://joga.org.pl/metoda-iyengara.html.  W 2019 roku rozpocząłem 3-letni kurs nauczycielski jogi metodą B.K.S. Iyengara, który zakończyłem pomyślnie zdanym egzaminem na poziom 1. Nieustannie rozwijam swoją praktykę jogi, szkoląc się u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych. Interesują mnie zagadnienia związane z filozofią jogi oraz jogą terapeutyczną. 

W marcu 2022 roku wraz z Jarkiem Bartonem założyłem Studio Morze Jogi w Sopocie, kameralną przestrzeń praktyki i rozwoju. 

Do zobaczenia na macie!